تاریخچه

 تاریخچه تاسیس شرکت سیمان هگمتان

 

در عصر شکوفایی صنعت کشور و همگام با توسعه اقتصادی یکی از بزرگترین پرو‍ژه های صنعتی استان همدان با عنوان کارخانه سیمان هگمتان در تاریخ بیستم آبان ماه ۱۳۷۶ در یکصد کیلومتری شهر همدان در شهر قروه درجزین از توابع شهرستان رزن با ظرفیت تولید ۲۳۰۰ تن در روز و ۶۹۰،۰۰۰ تن کلینکر در سال به بهره برداری رسید.

در اسفند ماه ۱۳۸۱ در راستای اجرای برنامه سوم توسعه ۸۳ % سهام دولتی متعلق به شرکت احداث صنعت توسط سازمان خصوصی سازی از طریق مزایده به شرکت سیمان تهران واگذار گردید.

با برنامه ریزی و پیگیری های به عمل آمده در تاریخ ۱۳۸۲/۰۳/۲۷ سهام شرکت در بورس اوراق بهادار تهران عرضه و برنامه اجرای دو طرح خط I و احداث خط II  ، با هدف افزایش تولید و توسعه بازار در دستور کار قرار گرفت.

در سال ۸۵ با راه اندازی طرح افزایش ظرفیت ، تولید شرکت از ۲۳۰۰ تن در روز به ۳۲۰۰ تن و در سال ۸۷ با راه اندازی طرح توسعه ۳۲۰۰ تن به ۶۶۰۰ تن افزایش یافت.

شرکت سیمان هگمتان همواره با ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی با هدف حفظ و گسترش و توسعه بازار صادرات توانسته در سال ۸۸ با میزان ۶۴۹،۳۸۵ تن صادرات سیمان رتبه اول صادرات سیمان کشور را به خود اختصاص داده و در سال ۸۹ نیز با صادرات ۶۷۹،۹۲۱ تن سیمان به عنوان تنها صادر کننده نمونه ملی کشور  انتخاب گردید.

در حال حاضر شرکت سیمان هگمتان با تولید ۷۰۰۰ تن در روز به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان سیمان کشور توانسته است همگام با آخرین دستاوردهای صنعتی و تکنولوژی و همچنین با بهره گیری از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری انواع سیمان خاکستری را تولید نموده و با استقرار سیستم مدیریت یکپارچه (IMS)   همواره در راستای بهبود مستمر کیفیت محصولات ، حفظ بازار فروش ، توسعه صادرات رفع نیاز مشتریان و رضایت حداکثری آنان موفق باشد.